W przestrzeni Warszawy pojawiają się kolejne automatyczne toalety miejskie. W tej chwili do dyspozycji mieszkańców i turystów udostępnionych zostało sześć nowoczesnych ubikacji. Można z nich skorzystać w Śródmieściu i na Żoliborzu. Na montaż czekają już kolejne urządzenia.
Obecnie charakterystyczne owalne pawilony, z serduszkiem na drzwiach, można znaleźć
w Śródmieściu:
- w parku Agrykola, pomiędzy ulicą Agrykola i aleją Tomasz Hopfera;
- przy ulicy Lewartowskiego, na wysokości ulicy Zamenhoffa;
- w parku u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Książęcej;
- przy ul. Czerniakowskiej, w rejonie skweru Iringha,
a także na Żoliborzu:
- przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie, na wysokości ulicy Czujnej;
- przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie, na wysokości ulicy Krajewskiego.
Do końca roku powinny pojawić się jeszcze trzy automatyczne toalety. Jedna na Pradze-Północ, przy ulicy Wybrzeże Helskie, na wysokości ulice Ratuszowej, a dwie w Śródmieściu – nieopodal ulicy Smolnej i wyjść ze stacji PKP Powiśle oraz przy ulicy Boleść u zbiegu z Wybrzeżem Gdańskim.
– Dotychczas udostępnione toalety spotkały z przychylnym przyjęciem ze strony warszawiaków. Otrzymaliśmy szereg opinii, zarówno dotyczących samej funkcjonalności jak i estetyki. W większości były one pozytywne. Niewątpliwie jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten tak szczegółowo dopracowywany przez nas projekt jest teraz dobrze oceniany. To nasza nagroda – cieszy się dyrektor Piwowarski.
Więcej informacji o automatycznych toaletach miejskich można znaleźć tutaj.
Projekt automatycznych toalet miejskich to wspólne przedsięwzięcie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie. Skorzystanie z toalety jest płatne 1 zł. Do końca roku ATM zostaną ustawione w 8 lokalizacjach. Kolejnych 11 przewidziano do montażu do połowy 2018 roku, a pozostałych 30 kabin będzie ustawionych do końca 2019 roku.