SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu

Strona główna Informacje 5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu

Przemieszczanie się samochodem jest dzisiaj czymś tak naturalnym, że nie wyobrażamy sobie życia bez aut. Oczywiście posiadanie samochodu wiąże się nie tylko z wygodą, ale także wieloma obowiązkami, które zazwyczaj sporo kosztują.

 

Wiele osób uparcie twierdzi, że jest to niezbędna konieczność, jeśli chce się przemieszczać samochodem. Otóż wszystko wskazuje na to, że era kupowania samochodów zaczyna przechodzić do historii. Dzieje się tak ze względu na wzrost zainteresowania wypożyczaniem samochodów. Dlaczego tak jest i co przemawia za wynajmem?

Wynajem samochodu, czyli najbardziej opłacalna metoda podróżowania

Wynajem samochodów zyskuje na popularności, ponieważ tak zmienia się rynek. Dziś o wiele łatwiej jest wynająć samochód na kilka godzin i odstawić go w wyznaczone miejsce, niż martwić się o wszystkie kłopotliwe sprawy związane z posiadaniem go na własność.
Zdecydowaną różnicę widać też w finansach, ponieważ koszt nowego samochodu jest dość wysoki. Znacznie bardziej opłaca się wynajmować pojazd wtedy, kiedy tego potrzebujemy.
Oto 5 argumentów przemawiających za wynajmem samochodu:

1. Brak kosztów związanych z badaniami technicznymi, ubezpieczeniem.
2. Martwienie się jedynie pełnym bakiem auta.
3. Możliwość przetestowania wielu marek motoryzacyjnych w krótkim czasie.
4. Naprawy auta nie są naszym zmartwieniem.
5. Samochód wynajmujemy wtedy, kiedy go potrzebujemy.

Wynajem samochodu niesie ze sobą szereg korzyści, które na dłuższą metę okazują się niezwykle opłacalne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych, przedsiębiorców i firm, z którego korzysta coraz większa ilość osób.
Dziś zaczyna rządzić era przedmiotów-usług, które możemy wynająć na dowolny czas. Po co martwić się kwotą potrzebną na zakup samochodu i jego utrzymanie, skoro można go wynająć. Nie tylko zaoszczędzimy na tym sporo pieniędzy, ale także oszczędzimy sobie wielu nerwów.

Rodzaje wynajmu samochodów, czyli opcja idealna dla każdego

Wynajem samochodów jest coraz bardziej popularny, dlatego na rynku znajdują się oferty dla każdego rodzaju klientów. Profesjonaliści, tacy jak carfree.pl oferują wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy. Dzięki temu ich usługi dostosowane są do każdego rodzaju klienta.
Wynajem krótkoterminowy najlepiej sprawdza się u klientów, którzy podczas podróży służbowych (i nie tylko), nie chcą rezygnować z udogodnień samochodu.
Krótkoterminowy wynajem trwa do miesiąca czasu.
Wynajem średnioterminowy trwa od 1 miesiąca do 24 miesięcy i jest to oferta, która skierowana jest głównie do firm i przedsiębiorstw. Korzystają z niej także klienci indywidualni.
Długoterminowy wynajem jest ofertą, która skierowana jest przede wszystkim do dużych firm i instytucji, ponieważ czas jej trwania waha się miedzy 2 a 5 lat.

 

Wynajem samochody, czyli oszczędność i komfort

Niskie i stałe koszty doskonale odzwierciedlają, jak korzystna jest to oferta. Jedyne czym musi martwić się najemca, to pełny bak wynajętego samochodu. Jeśli chcesz poczytać więcej o korzyściach płynących z wynajmu samochodów, to koniecznie zaglądnij tutaj 5 powodów, dla których warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów.

Wiadomości

Warszawa rozważa zawieszenie współfinansowania policji

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zapowiedział, że w przypadku dalszej eskalacji działań policji na ulicach miasta wstrzyma współfinansowanie...

Nowy najemca w The Warsaw HUB

Firma Sol - Millennium wynajęła ponad 400 mkw. w budynku The Warsaw HUB w Warszawie, którego agentem wyłącznym jest JLL.

ASFALTOWANIE NA DOMANIEWSKIEJ. KIEROWCÓW CZEKAJĄ UTRUDNIENIA

Trwa przebudowa ul. Domaniewskiej między ulicami Samochodową a Pęcherską. Odcinek ten od piątku, 27 listopada, od godz. 18 do niedzieli, 29...

Nowe stawki opłat za śmieci od kwietnia

Opłaty za odpady dla mieszkańców Warszawy będą naliczane według ilości zużytej wody od kwietnia 2021 r. Ta...

Wojewoda podał termin oddania Szpitala Południowego

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekazał w czwartek, że powstający na Ursynowie Szpital Południowy zostanie oddany 22 stycznia.

Mieszkania pod inwestycję – 3 lokalizacje, które powinniśmy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego z przeznaczeniem pod inwestycję to bardzo dobra lokata kapitału. Należy jednak dobrze przemyśleć jego lokalizację, gdyż jest to...

Polecane

Muzyczni Koneserzy – cykl bezpłatnych wydarzeń w Centrum Praskim Koneser

Centrum Praskie Koneser nie zapomina o warszawskich melomanach. W ramach Artystycznej Jesieni odbywa się szereg wydarzeń prezentujących różne gatunki muzyczne –...

Wydruki zdjęć Warszawy

Przez lata fotografowaliśmy rosnącą panoramę Warszawy. Zebraliśmy pokaźną kolekcję fotografii stolicy, a teraz chcielibyśmy zaoferować najlepsze zdjęcia w postaci wydruków...

Rozpoczyna się Artystyczna Jesień w praskim Koneserze. Kilkaset wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Przed nami Artystyczna Jesień w Centrum Praskim Koneser, podczas której można będzie bezpłatnie uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Do końca roku na...

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.